Son Dakika Haberler

Ziraat Odası Başkanı Açıklama Yaptı

Ziraat Odası Başkanı Açıklama Yaptı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’da etkili olan sağanak yağış hayatı adeta felç etti. Çiftçilerin büyük zarar gördüğü yağıştan en çok fıstık üreticileri etkilendi. Fırtına birçok fıstık ağacının zarar görmesine neden oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas hükümet yetkililerinden yardım beklediklerini ifade etti.

Birkaç gün önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdun birçok kesiminde özellikle Şanlıurfa’da kuvvetli sağanak yağış olacağını açıklamıştı. Her ne kadar kuvvetli yağışa önlem alınsa da doğaya karşı alınacak önlemler sınırlı. Bugün başlayan sağanak yağış pek çok fıstık ağacına büyük zarar vererek üreticileri maddi açıdan büyük zarara uğrattı.

Hükümetten Destek Bekliyoruz

Şanlıurfa Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas, yağıştan dolayı fıstık üreticilerinin çok ciddi zarara uğradıklarını dile getirdi. Özellikle bir anda etkili olan dolu yağışlarının çok etkili olduğunu ve kısa sürede sayısız fıstık ağacına zarar verdiğini de dile getirdi. 20 köy ve mezrada üreticilerin büyük zarar gördüğünü açıklayan Almas, hükümet yetkililerinden bu konuda destek beklediklerini belirtti.