Son Dakika Haberler

Zeynel Abidin Beyazgül: “300 Bin Fidan Yetiştirdik”

Zeynel Abidin Beyazgül: “300 Bin Fidan Yetiştirdik”
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şehri yeşillendirme çalışmaları için 7/24 çalıştıklarını belirtti. Şanlıurfa’nın daha renkli ve daha yeşil görünmesini sağlamak için uzun ve yorucu mesailer yaptıklarını ifade eden Beyazgül, şimdiye dek 300 bin fidan yetiştirdiklerini duyurdu. Gürcü Tepe fidanlığının bitmek üzere olduğuna da dikkat çeken Beyazgül, son işlemlerin kaldığını ifade etti.

Gürcü Tepe fidanlığı dışında GAP 4. Etapta hayata geçirilen Hobi Bahçesi Projesinin uygulanacağı bölgeye de giderek incelemelerde bulundu. Park ve Bahçeler Daire Başkanı Fadıl Topdağ ile beraber incelemelerde bulunan Beyazgül, Gürcü Tepe fidanlığına giderek burada yer alan ağaç ve fidanları yakından inceledi. Yıllardır fidan ve ağaçların farklı şehirlerden satın alındığı vurgulanırken artık bu tür ihtiyaçların kendi içlerinde halledildiği belirtildi.

Bu Sene 300 Bin Fidan Yetiştirildi

Bu sene içerisinde toplam 300 bin fidan yetiştirildiğine dikkat çeken Beyazgül, yıllardır dışarıdan satın alınan fidanların artık kendi bünyelerinde yapılıp yetiştirilmesinden dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirdi.