Son Dakika Haberler

YALANI, MAHMUT’TAN AL

YALANI, MAHMUT’TAN AL
Okunma : 1 Yorum

YALANI, MAHMUT’TAN AL

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Urfa’da CHP’ye siyasi bir ikbal koparma çalışmalarına bu hafta da Eyyübiye belediyesi ile devam etmiş.

Gerçi Eyyübiye Belediyesinin başına Mehmet Kuş geldiğinden beri Urfa içinden, hatta AK Parti içinden bazılarının hedefinde olduğunu gözlemliyorum ama şimdi onun yeri değil.

Biz önce sayın Tanal’ın paylaştığı twitlerde dalgavari bir uslup ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan üzerinden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’u ima ederek yönelttiği iddialara bir bakalım.

Ama ondan önce Sayın Tanal’ın twitlerinde Tenzile ana’yı bu kadar sevip sayması ve gözlerimi yaşartan hürmetini taktir etmeden geçemeyeceğim.
Meğer sayın Tanal ne çok sever sayarmış Tenzile ana’yı.

Bazı CHP yandaşlarının 3. Köprü protestolarında Erdoğan’ın annesine eşine ailesine ettikleri veya duvarlara yazdıkları edep, ahlak, hatta insanlık dışı küfürlere o zaman tepki namına bişey demişmiydi sayın Tanal bilmiyorum.

Demiştir ya!
“Ahlaksız namussuzlar! lağım ağızlarınızı bir anneye, bir kadına yöneltip küfür etmekten utanmıyor musununuz?” Demiştir, Tenzile anaya bu kadar saygılı olduğuna göre.

Siyasi rant getireceğini bilseler Erdoğan’ı bile sevebilecek CHP’lilerin olduğunu biliyordum ama sayın Tanal’ı tanımıyordum.

Sadece LGBT yani Lezbiyen, Gay, Biseksüel ve Transeksüellere özgürlük istenilen ve adına “ONUR YÜRÜYÜŞÜ” dedikleri EŞCİNSEL yürüyüşünde o eşcinsel bayrağı ile çekilen görüntüleri ile sosyal ve görsel medyadan hatırlıyorum kendisini.
Başka bir yerde başka bir mecrada görmüşlüğüm, tanımışlığım yoktur.

Aslen Urfalıymış ama Urfaya geldiğini, vatandaşların sorununu dinlediğini, çözüm önerisi sunduğunu da ben hiç görmedim.
Belki bir iki defa gezmeye gelmiştir de ben görmemişimdir.

Urfa’da eşcinsel yürüyüşü olsa, belki daha sık gelir, yürüyen eşcinsellere destek olurken Urfa’yı bu vesileyle daha net görür de, Urfa’lı bazı muhalif takılanların veya şehir içinde Başkan Kuş’a karşı oluşturulmuş lobilerin attığı mesajları gerçek sanıp Urfa’yı bilmediğini bu kadar açıkça ortaya koymazdı.

Bir defa Sayın Tanal, yaptığı bu paylaşımla Urfa’ya ne kadar uzak, ne kadar yabancı olduğunu, bir kez olsun bir hastane ziyaretinde bulunmadığını, belki özel hastane ziyareti etmiştir de, devlet hastanesinde bir hasta ziyareti yapmadığını ortaya koymuştur.

Bu nedenle sayın Tanal, Urfadaki devlet hastanelerini İstanbul’daki hastanelerle kıyaslayıp, Urfa’da hastanede yatan bir hastanın 30- 40 kişilik bir akraba grubunun dışarıda ziyaretçi kabulü yaptığını hiç görmemiş, twitlerde diline doladığı o otel tarzında yapılan misafirhanenin, hastaneye gelen refakatçileri alabileceğini vehmetmiştir.

O binada bulunan odaların dolup boş oda kalmaması durumunda bize oda olmadığına inandıracak bir Allahın kulu olmadığını bilecek kadar Urfayı tanımamış, “torpil yaptı, odamı aldı, odaları para ile satıyorlar” gibi iddiaların havada uçuşacağını, böylece fitne ve fesadın sadece o binayı değil, tüm Urfa’yı saracağını düşünememiştir.

Veya çok iyi biliyordur da, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’u vuracak başka bir argüman, duyana “acaba” dedirtecek başka bir şey bulamamıştır ya da Tanal tamamen masumdur o sadece Urfa’daki Kuş karşıtı lobinin eline tutuşturduğu şeyleri dillendirmektedir.
Dördüncü bir ihtimal veya alternatif başka bir seçenek bana göre yoktur.

Urfa’daki devlet hastanelerindeki hastane misafirhaneleri, içi odalardan oluşan öyle otel tarzı binada olmaz.
Urfa’nın örf ve kültürüne en uygun hastane misafirhanesi, Kadınlar ve erkeklerin ayrı ayrı olduğu, içi halı ile döşenmiş çok genişçe bir alanda yapılan salonlardır.

İşte binayı Urfa’daki refakatçi ve ziyaretçi kültürüne uygun olmadığı görülünce belediye hizmet binası yapılmış, hastane misafirhanesi ise aynen yukarıda belirttiğim şekilde vatandaşların da istediği kriterlere göre yapılmıştır.

Keşke sayın Tanal, kulağına birilerinin fısıldadığı bilgilerin yalan olabileceğini, kendisine düşman olanların nasıl kendisi hakkında iftira atıyorsa, kendisine gelen bilgileri verenlerin de, birilerine düşman olup iftira atabileceklerini düşünseydi.

Düşünseydi diyoruz ama siyasi hırs ve ikbal kazanma zannı bazen insanı kör sağır ve şuursuz edebiliyor maalesef.

Şuurlu, ahlaklı, akıllı bir siyaset ve siyasetçi görmek dileğiyle….

Ali Başak/Urfa Haber tv.

YORUMLAR (1)

  1. Mustafa Akın diyorki:

    Ali abim instagramdan yazdım gormedin telefonunu verirmisin bana rica etsem Abi sorum 2.el haziran gibi araclar tepetaklak dusecek demissin gecen seneye donucez demi yani dolar baya cakilacak demi