Son Dakika Haberler

Viranşehir’de Dezenfektan Çalışmaları Devam Ediyor

Viranşehir’de Dezenfektan Çalışmaları Devam Ediyor
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı ilk günden itibaren sağlık çalışanlarının gösterdiği olağanüstü performans büyük takdir topladı. Bunun yanı sıra olayın birde görünmeyen kahramanları var. Belediyelere bağlı sağlık ekipleri gece gündüz demeden temizlik ve dezenfektan çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Viranşehir’de dezenfektan çalışmalarına hiç ara verilmeden devam ediliyor.

Viranşehir Belediyesine bağlı sağlık ekipleri tarafından vatandaşların çok kullandığı yerler başta olmak üzere ilçenin birçok bölümünde dezenfektan çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlar dışında özel iş yerleri, kaldırımlar hatta bina içlerindeki asansörlerde dahil olmak üzere her nokta büyük bir titizlikle ilaçlanıp dezenfekte ediliyor.

“Gece Gündüz Çalışıyoruz”

Viranşehir Sağlık Müdürü Mahmut Çetin yaptığı açıklamada, koronavirüs pandemisi ortaya çıktığı günden itibaren gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi. Bundan sonraki süreçte de çalışmaların aynı tempoda devam edeceğini ve dezenfekte işlemlerinin aralıksız süreceğini ifade etti. Çetin ayrıca maskesiz dışarı çıkılmaması gerektiğini ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyulması gerektiğini de sözlerine ekledi.