Son Dakika Haberler

Urfa’da Yeni Karantina Kararları Alındı

Urfa’da Yeni Karantina Kararları Alındı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüsün hayatımıza girdiği günden itibaren sert tedbirler alınan ülkemizde bu sayede virüsün yayılma hızı da kontrol altına alındı. Şanlıurfa’da koronavirüs salgınından en çok etkilenen şehirlerin arasında yer alıyor. Dün yapılan koronavirüs testlerinde 6 kişi de daha virüs tespit edildikten sonra hızla önlemler alınmaya başlandı.

Yeni koronavirüs vakaları çıktıktan sonra Urfa’da yeni karantina kararları alındı. Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan açıklamada 1 mahalle ile 5 binanın karantinaya alındığı duyuruldu. Karantinaya alınan bu yerleşim yerlerine 14 gün boyunca giriş ve çıkış yapılamayacak. Koronavirüse karşı alınan önlemler esnetilmeden aynı kararlılıkla uygulanmaya devam ediliyor.

Valilik Yeni Kararlar Aldı

6 kişide daha koronavirüs çıkmasından sonra Suruç’un Ağırtaş Mahallesi karantina altına alındı. Bunun dışında Eyyübiye ilçesi Süleymanşah Mahallesi, Karaköprü ilçesi Doğukent Mahallesi, Viranşehir ilçesi Yenişehir Mahallesi ile Kışla Mahallesi ve son olarak Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde ilgili binalarda karantina süreci başladı. Bugün karantina süresi dolan ilgili bazı yerlerin ise karantina uygulamasına son verildiği de açıklandı.