Son Dakika Haberler

Urfa’da Sosyal Market ! Bir İlk

Urfa’da Sosyal Market ! Bir İlk
Okunma : Yorum Yap

Urfa’da Sosyal Market ! Bir İlk – Şanlıurfa’nın merkez ilçesi olan Haliliye Belediyesi bir ilki yaparak şehirde sosyal market açtı.  Haliliye Belediye başkanı Mehmet Canpolat’ın  yaptığı  sosyal market açılışını bugün Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki yaptı.

Haliliye Belediyesinin tarafından yardıma muhtaç aileler için yapılan sosyal markette, Giyim, Market, Aşevi ve Çamaşırhane hizmeti yapacak.

Haliliye Sosyal Marketi Hizmete Girdi

Açılışı bugün yapılan Sosyal marketin açılışını, Ak Parti Genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Başkanı ve milletvekilleri yaptı.

 

Sosyal Market Alışverişi Nasıl Yapılacak?

Öncelikle Sosyal Belediyecilikte gıda yerine Sosyal market uygulaması daha uygulanabilir ve hesap verilebilir olduğunu belirtmekte var. İhtiyaç sahipleri dışında yardım alınamayacak. Peki nasıl alışveriş yapılacak, Alışveriş işlemleri Haliliye Belediyesinin belirlediği ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan kart ile yapılacak.

Haliliye Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından belirlenen fakirlere kart dağıtımı yapılacak. Bu kartta yüklenen limit ile aylık olarak, Giyim, Market alışverişlerini yapacaklar. Çamaşırhane ise ücretsiz olarak halka açık olarak kullanılabilecektir. Kartlarda ne kadar limit olduğu ile ilgili belediyeden resmi bir açıklama yapılmadı.