Son Dakika Haberler

Urfa’da Siyasiler Ne Kadar Tanınıyor?

Urfa’da Siyasiler Ne Kadar Tanınıyor?
Okunma : Yorum Yap

Urfa’da Siyasiler Ne Kadar Tanınıyor? -Urfa’da siyaset herzaman hararetlidir. Seçim sonrası bile her zaman seçim beklenir. Seçim konuşulur, Siyasiler her zaman eleştirilir. Gündem her zaman siyasettir. Peki Urfa’da ki siyasilerimiz ne kadar tanınıyor?

Tanınma demişken kime göre? Mesela 3 dönem önceki Belediye başkanı kimdir diye sorduğumuzda kaç kişi bunu söyleyebilir, Bu sorunun cevabını bulmak için internette ne kadar arama yapmak gerekiyor?

Bu konu üzerinden araştırma yaptık. Araştırma internetin hafızası wikipedia üzerinde yapıldı. Ansiklopedi olarak tüm dünyaya hizmet veren internetin hafızasında kısa bir araştırmaya çıktık. Öncelikle vekillerden başladık.  Şanlıurfa Milletvekilleri diye arattığımızda, TBMM 1. döneminden 27. döneme kadar ki tüm siyasilerin isimleri gösteriyor. Mavi renkli olanlar tanınan wikipedia eklenmiş kişilerdir, Kırmızı olanlar ise hiç yer almamış kişilerdir.

 

Şanlıurfa Milletvekilleri

27. Dönem Vekillerinden sadece iki vekil, Ahmet Eşref Fakıbaba ve İbrahim Özyavuz yer alıyor. Başka kimse tanınmıyor, 26. Dönem vekilleri baktığınzıda mavi olanlara dikkatinizi çektiniz mi? Aslında çok önemli olan bu özgeçmiş olan, Kanıtlanmış ve kaynak olan bilgiler neden yayınlanmıyor?

 

Şimdi Gel gelelim Şanlıurfa Belediye Başkanlarına, 3 Merkez ilçeden başlayalım…

 

 

 

 

 

Şanlıurfa diye aradım hemen bilgi sayfası geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül olarak güncellenmiş, Ama kırmızı yani hiç bir bilgi yok. Bir sayfa profil eklenmemiş. Sormak isterim Büyüklehir Basın daire başkanlığı hangi işi yapıyor? Ş

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in ise Vikipedi’de yer aldığını görüyoruz.

 

 

 

 

Merkez ve diğer ilçelere baktık, Belediye başkanları ve kaymakamalar ekli biri hariç birinin Ansiklopedide yer almamış. Yer alan ilçe de sadece Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,

Milletvekillerinde bile resim yokken Mehmet Kuş‘un resmi ve özgeçmişi yer alıyor. Tüm bilgileri yer alıyor. Bu sayfa ebediyen internette yer alacak 100 yıl sonra bile bu sayfaya erişilebilecektir. Milletvekilleri demişken, Mehmet Kuş’un babası Mustafa Kuş’un Sayfasına bakalım dedik.

 

 

Rahmetli Mustafa Kuş kütüphanede sayfası var. Ayrıca dün twitter adresimizde duyurduğumuz, ‘Bir Babanın evladına mirası’ tviiti ile sayfada ‘Oğlu Mehmet Kuş 2019 Yerel Seçimlerinde %73,06 oy oranı ile Şanlıurfa Merkez İlçesi olan Eyyübiye Belediye Başkanı Seçilmiştir. ‘ yazısı ile ayrı bir gurur ayrı bir özen gösterilmiştir. 

 

Urfa’da Siyasiler Ne Kadar Tanınıyor? – Gerek Vekillerimiz gerekse Belediye Başkanlarımız PR çalışmasına önem vermeli, yarın kapanacak sitelere yatırım yapacağına dünya var oldukça açık kalacak sitelere yatırım yapmalı hatta ücretsiz bir şekilde hiç bir ücret ödemeden yapılmalıdır.

 

Urfa siyasilerin ne kadar tanındığını kısaca özetlemiş olduk. Sizlerinde görüşlerinizi bekliyoruz.