Son Dakika Haberler

Urfa ‘da Seyahat İzni Nereden Alınacak?

Urfa ‘da Seyahat İzni Nereden Alınacak?
Okunma : Yorum Yap

Urfa Seyahat izni – Korona Virüsü salgını sonrası Türkiye’de alınan tedbirler arasında 28 Mart Bugünden itibaren şehirler arası seyahat izni yasaklandı. Seyahat izni Valilikten alınacaktır. Peki Urfa’da Seyahat izni nereden alınacak?

Otogarda İzin İşlemlerinizi Yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Valiliği tarafından yapılan basın açıklamasında Seyahat izni için izin kurulu kurulmuş, İzin kurulu Şanlıurfa Otogarında görev yapacaktır. Bu nedenle seyahat izinlerinizi otogar da hizmet vermeye başlayan izin kurulundan izin işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan basın açıklamasında,

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan “Koronavirüs Tebdirleri Kapsamında Şehirlerarası Otobüs Yolcu Taşımacılığı  İle İlgili Ek Genelge” kapsamında Valiliğimizce Seyahat İzin Kurulu oluşturulmuş olup; kurul 28 Mart 2020 tarihinden itibaren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali güvenlik ve idari binada hizmet vermeye başlayacaktır.

ifadelerine yer verildi.

Kimlere UrfaSeyahat İzni Verilecek

Seyahat izni kısıtlandı. Bu nedenle şehir dışına çıkacağınız zaman Şanlıurfa Otogarında bulunan Seyahat İzin Kurulu tarafından izin belgesi almanız gerekecek. Şehirlerarası izin için geçerli bir nedeninizin olması lazım. Bu nedenler Cenaze, Hasta nakli gibi önemli nedenlere dayandırılması gerekmekte ve belgelenmesi lazım.

Keyfi olarak seyahat izni verilmeyecek, Otogarda ateşiniz kontrol edilecek, Şehirler arası seyahatte gittiğiniz ilde yine sağlık kontrolünüz yapılacaktır.

Özel Otomobille Seyahat Yapılabilir mi?

Seyahat yasağı sadece otobüsle ile yapılacak seyahatları kapsamaktadır. Özel aracınız ile seyahat kısıtlaması bulunmamaktadır. Corona virüsü salgını nedeniyle mücbir bir sebep olmadan şehir dışına çıkmanızı tavsiye etmiyor. Salgın kontrol altına alınana kadar evde kalmanızı salık veriyoruz.