Son Dakika Haberler

Urfa’da İnsanlık Dışı Görüntüler!

Urfa’da İnsanlık Dışı Görüntüler!
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde çekilen görüntüler zavallılığın boyutunu bir kez daha ortaya koydu. Urfa’da İnsanlık dışı görüntüler gören herkesi hayret içerisinde bıraktı. Bir otomobilin arka kısmına iple bağlanan köpek kilometrelerce sürüklendi. Yoldan geçen vatandaşların bu görüntüleri kaydetmesi ve sosyal medya platformlarına yüklemesi büyük yankı uyandırdı. Birçok hayvan sever bu vahşet görüntülere sebep olan caninin bir an evvel yakalanması gerektiğini ifade etti.

Hayvan severlerin büyük bir tepki gösterdiği bu görüntüler gören herkesin içini yaraladı. 20 PY 725 plakalı otomobilin arka kısmına iple bağlanan köpek acı içerisinde sürüklendi. Görüntülerin pek çok platforma yüklenmesi ile deyim yerindeyse ortalık bir anda karıştı. Köpeğe acı çektiren bu kişinin zaman kaybedilmeden yakalanması yönünde kampanyalar başlatıldı.

Hayvana Şiddete Hapis Cezası İstendi

Hayvana şiddet uygulamalarının Kabahatler Kanunu’ndan çıkartılıp Ceza Kanunu’na alınması yönünde binlerce görüş bildirildi. Bu tür vahşi görüntülere sebep olan kişilerin sonraki dönemlerde insanlara da aynı şekilde davranmaya başladığı kanıtlanan bir gerçek.