Son Dakika Haberler

Urfa’da Bir Günde 13 Koronavirüs Vakası Daha Çıktı

Urfa’da Bir Günde 13 Koronavirüs Vakası Daha Çıktı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüse yönelik alınan tedbirlere rağmen vaka sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Yetkililer her ne kadar önlem alsa da vatandaşların bir kısmının bu önlemlere riayet etmediklerinden dolayı her gün yeni vaka haberleri gelmeye devam ediyor. Koronavirüs salgınında en çok dikkat çeken şehirlerden olan Şanlıurfa’da vaka sayısı artmaya devam ediyor.

Son 24 saat içerisinde Urfa’da 13 vaka daha ortaya çıktı. 13 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması sebebiyle bu kişilerin temas ettiği herkes için karantina işlemleri uygulandı. Bunun yanı sıra koronavirüs testinin pozitif çıktığı kişilerin yaşadıkları bina ve mahallelerde karantina altına alındı. Böylelikle bu yerlerde 14 gün boyunca dışarı çıkış ve giriş yapılmayacak.

Birçok İlçede Karantina Başladı

13 kişinin test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine Siverek, Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü ve Viranşehir ilçelerinde bulunan binalara 14 günlük karantina süreci uygulanmaya başlandı. Şehrin her noktasından vakaların çıkması ise paniğe yol açtı. Vakaların büyük bir bölümünün ise Haliliye ilçesinden çıkması dikkatlerden kaçmadı.