Son Dakika Haberler

Urfa Yöresel Ürünler Türkiye’ye Tanıtılıyor!

Urfa Yöresel Ürünler Türkiye’ye Tanıtılıyor!
Okunma : Yorum Yap

Urfa Yöresel Ürünler ;Urfa’nın meşhur yöresel ürünleri pazarlama nedeniyle halk arasında sürekli tartışma konusu olmaktadır. Türkiye’den fıstık en çok Urfa’da üretilmesine rağmen Antep tarafından sahiplenmektedir. Aynı şekilde isot, biber salçası ve domates salçası da antep tarafından pazarlaması yapılmaktadır.

Urfa’nın pazarlama stratejisi olmaması nedeniyle pastayı genelde Antep ve hatay illeri almaktadır. Ama buna bir dur diyecek girişimciler Urfa’dan büyük bir girişime imza attı. Urfa’da isot, salça, baharat ve kuruyemişlerinin yanında Siverek peyniri, Karacadağ balı, gibi ürünler tüm Türkiye’ye ulaştırılmak üzere satışa sunulmuş.

 

halihazırda işletme sahibi olan girişimciler tarafından finanse edilen. Ve Urfa’nın yöresel ürünlerini doğal ev yapımı olarak tüm türkiye’ye ulaştırılmaktadır. urfayoresi.com sitesi yayın hayatına girmekle beraber şimdiden sparişlere yetişmekte zorluk çekiyorlar.

 

İşletme sahibi Ahmet Kerim, ” Urfa’nın doğal ev yapımı ürünleri satışa sunduk. Bugüne kadar Urfa’da bu şekilde hizmet görülmemiş, yapılan projeler kısa zamanda rafa kalkıyor, tüketiciye ulaştırılmakta sıkıntı yaşanmaktadır. Ancak biz şimdiden sparişlerimize yetişmekte zorluk çekmekteyiz. Ürünlerimiz tüm Türkiye’ye uygun kargo avantajları ile ulaşmaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

İsot, salça gibi ürünlerin yanında Urfa fıstığı organik ürünler, kuruyemişler ve kurutmalıklar gibi ürünlerin satışı da yapılmaktadır.