Son Dakika Haberler

Ukrayna’dan Türk Öğrencilerin ”Bizi Kurtarın” Feryadı

Ukrayna’dan Türk Öğrencilerin ”Bizi Kurtarın” Feryadı
Okunma : Yorum Yap

Ukrayna’dan Türk Öğrencilerin ”Bizi Kurtarın” Feryadı – Ukrayna’nın Odessa kentinde üniversite okuyan yaklaşık 300 Türk öğrenci, Korona salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından uçuşların da askıya alınması nedeniyle Ukrayna’da mahsur kaldı.

Türkiye’ye dönmelerini sağlaması için Ukrayna’daki Türk Büyükelçiliğine başvuran öğrenciler, 1 aydır kendilerini arayan soran olmadığını söyleyerek, Türk Dışişleri Bakanlığı ve ilgili makamlardan kendilerini kurtarmalarını talep etti.

Havaların çok soğuk olduğunu, Ukrayna makamlarının Korona virüsüne yakalanan yabancıları tedavi etmediğini, bu nedenle çok büyük bir tehlike altında olduklarını, gurbet elde seslerini kimsenin duymadığını, kimsenin de umursamadığını aktaran öğrenciler, kendilerini kurtarması için devletin yolunu gözlemekten başka çarelerinin olmadığını, acilen kurtarılmayı beklediklerini ifade etti.

Yurt Dışında Vatandaşlarımız Getirildi

Türkiye Yurtdışında bulunan ve Türkiye’ye dönmek isteyen bütün vatandaşların yardım çağrılarını karşılamış bulunduğu ülkelerden THY uçakları ile Türkiye’ye getirilmiş. Getirildikten sonra öğrenci yurtlarında 14 günlük karantina altına alındı. Türkiye en son Irak’ta bulunan Türk işçiler için seferber olmuş, Türkiye’ye gelmek isteyen işçileri otobüslerle getirmişti. haber detaylarını buradan okuyabilirsiniz.  https://urfahabertv.com/turkiye-iraktaki-isciler-icin-adeta-cikarma-yapti-1090/

 

Ali Başak/Urfahaber tv