Son Dakika Haberler

Uğurlu Sanayii Sitesi Aktif Olmaya Başladı

Uğurlu Sanayii Sitesi Aktif Olmaya Başladı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi bulunun küçük sanayi sitesi Kaderine terk edilmişti. Fakat bazı Esnaflar dükkanlarını açmış ve çok iyi çalıştığı gözlemlendi.

Şanlıurfa Akçakale ilçesi yolu üzerinden bulundu Şanlıurfa’da 10. Km uzakta olan küçük sanayi sitesi 6-7 yıl önce Uğurlu Beldesi sınırlanlarında yapılan ancak esnafın gelmediği sanayii sitesi Kaderine terk edilmişti. Esnaf dükkanlarını kaderine terk edince gelen bir kaç esnaf ise çalışamadıkları için kapatmak zorunda kaldı.

Eyyübiye Belediyesi Meclisi tarafından 2019 yılında alınan meclis karari ile mahalle aralarında bulunan esnafın sanayi sitesine taşınma önergesi kabul edilmiş, Tarım aletleri, traktör, biçer gibi çiftçilerin işi ile ilgili ilgilenen esnafın çoğunluğu ve yoğunluğu dikkat çekti.

Ayrıca Tarım bayisi açılmış, Açılmaya bekleyen yeni isyerlerinin ise tadilat işlemlerini yaptığı gözlemlenmekte…

İlk iki blok un çoğunluğunun işlerine devam ettiği görülürken, büyük traktör bayisi ise uzun yıllardır faaliyet gösterdiği ve işlerinin yerinde olduğu ifade edilirken, arada bulunan bir çok dükkanın kapalı olduğu gözlemlendi.  Eyyübiye Belediyesi mahalle arasında faaliyet gösteren Esnafları sanayi sitesine geçmelerini için teşvikte bulunması halinde tam kapasite çalışacağı düşünülüyor..