Son Dakika Haberler

Tigem’de skandal Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı

Tigem’de skandal Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan Tigem de gerçekleşen olayda Sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Çoban olarak çalışan bir Suriyeli, Ekin sahibinin izni ile ekinlere koyunları koyduğunu ve bundan bilgisi olduğunu ifade ediyor. Tigem güvenlikçileri tarafından yakalanan çobana mobing ve şiddet uygulanarak neler söylemesi gerektiği telkin ediliyor.

Suriyeli çoban’ın dayak atılarak söylediklerini kabul etmeyen güvenlik görevlileri yarın sabah vereceği ifadeyi de telkin etmesi sonrasında çekilen videonun sosyal medyaya düşmesi ile birlikte sosyal medya ayağa kalktı.

Yapılan işkence ve mobingin kabul edilmeyeceğini Tigem de görevli personelin böyle bir uygulama yapmayacağını görevlilerin bu olaya el atmasını ifade etti. Bu konu hakkında açıklama yapana Av. Ömer Uçak yapılanın kabul edilemeyeceğini, güvenlik görevlisine yapılan hareketin ABD’de yapılan ırkçı düşmanlığından on kat fazla olduğunu belirtti. Olayın bir haftadır sosyal medyada dolaşması ve tepkilere neden olmasına rağmen Tigem yönetiminde herhangi bir açıklama yapılmadı.

MHP adına Olayı sahiplenip Tehdit  Etti!Sosyal medya hesabı üzerinden MHP Genel başkan Danışmanı olduğu yazılı Şükrü Alnıaçık, yaptığı paylaşım ile Tigem de yaşanan olayda Güvenlik görevlisini savunmuş. Ve Arapları hedef almıştır. Paylaşımda açıkça tehditler savuran Şükrü Alnıaçık paylaşımından sonra olay daha da körüklenmiş Irkçılık paylaşımları yükselmiştir.

Şanlıurfa MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ise yaptığı basın açıklamasında genel başkan danışmanın yaptığı paylaşıma deginmemiş, hiç bir açıklama da bulunmamış ilgili Kişinin partimizle alakası yoktur ifadelerini yine Urfa da ve Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet gösteren Anadolu Arapları Derneği Başkanı Av. Ömer UÇAK’ı hedef göstermiş.  Genel başkan danışmanın Bu paylaşımla ilgili herhangi bir açıklama yapmaması ise yine sosyal medyada ciddi tepkilere neden oluyor.