Son Dakika Haberler

Tarım İşçisi Sulama Kanalında Hayatını Kaybetti

Tarım İşçisi Sulama Kanalında Hayatını Kaybetti
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’dan Gaziantep’e çalışmaya giden tarım işçileri serinlemek için sulama kanalına girdi. 16 yaşında olduğu öğrenilen genç sulama kanalında boğularak hayatını kaybetti. Elde edilen bilgilere göre mevsimlik iş için Urfa’dan Antep’e giden tarım işçileri serinlemek maksadıyla sulama kanalına girdi. Bir süre kanalda yüzen işçiler sudan çıktıklarında 16 yaşındaki arkadaşlarının olmadığını fark ettiler.

Şanlıurfa’dan yola çıkıp İslahiye’nin Zincirli Mahallesine gelen tarım işçilerinin biber işinde çalıştıkları öğrenildi. 16 yaşındaki Mehmet Ali Beşaltı, iki arkadaşıyla beraber tarımsal sulama kanalına girerek serinlemek istedi. Yüzme bilmediği öğrenilen Beşaltı bir süre su yüzeyinde çırpınmaya başladı. Boğulan arkadaşına yardım etmek isteyen diğer 2 kişi ise başarılı olamayınca çevredekilerden yardım istedi.

Durum Yetkililere Bildirildi

Çevredeki vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen dalgıç polisler sulama kanalına girerek 16 yaşındaki gencin cesedini aradı. Bir süre sonra cesedi bulan polis yüzeye çıktı. Cesedi gören aile üyeleri ise sinir krizi geçirdi. Gencin cesedi İslahiye Devlet Hastanesi morguna götürüldü.