Son Dakika Haberler

Suriyelileri Basın Hedef Gösteriyor!

Suriyelileri Basın Hedef Gösteriyor!
Okunma : Yorum Yap

Ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle Türkiye’ye mülteci olarak sığınan Suriyeliler, Haliyle geçinmek için çocuklarının rızkını kazanmak için Türkiye’de kendi meslekelerini yapıyorlar. İlk geldiklerinde yol yordam bilmediklerinden dolayı ne yazık ki bazı kişiler kendi menfaatleri doğrultusunda kullandığını herkes bilir.

 

Zaman geçtikçe Türkiyeye adapte olan Suriyeli vatandaşlar kendi mesleklerini yapmak için kimileri dükkan kimileri ise büyük işletmeler açarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya başladı. Bu inkar edilemez bir gerçektir. Son yıllarda açılan şirket sayısına bakıldığında bunlarda 3 Te 2 sinin Suriyeliler tarafından açıldığını görebiliriz. Urfa’da genelde eski rantçılar rahatsız oluyor. Kimsecikler olmadığından dolayı istedikleri fiyata iş tutan rantçılar. Bu rantçılar maalsef zamanında çok paralar kazanmış şuan zengin kişiler arasında yer almaktadır. Bu kişiler kendi işlerinde şuan Suriyelilere çalıştırıyor hemde ucuz bir şekilde aynı zaman basın yoluyla, sosyal medya yoluyla Suriyeliler hedef gösterilmek isteniyor.

 

Bu oyun Urfa’da çok denendi sosyal medyadan, facebook gruplarından vs bir çok tahrik işlemleri yapıldı ama başarılı olmadılar ve başarılı olmayacaklardır. Ama bilinmelidir ki bazen Suriyelilere saldırı haberi veya Suriyelilerin yaptığı bir olayı bir kaç kelimesini değiştirerek te basın yoluyla nifak tohumları ekilmek istenmektedir. Bu nedenle her haberin doğrulamasını yapmamız gerekiyor.

Şimdi kısa bir video izletmek istiyoruz sizlere bu video yorum yapmadan önce izleyin….