Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da Kaçak Taziye Olay Yarattı

Şanlıurfa’da Kaçak Taziye Olay Yarattı
Okunma : Yorum Yap

Sorumsuzluğun bu kadarı gören herkesi hayret içerisinde bıraktı. Şanlıurfa’da kaçak taziye görüntüleri izleyen herkesin adeta kanını dondurdu. Geçtiğimiz günlerde Van’da benzer bir olay yaşanmıştı. Taziyeye giden Vanlılar yüzlerce kişinin koronavirüse yakalanmasına sebep olmuştu. Aynı görüntü bugün Şanlıurfa’da yaşandı ve onlarca insan maskesiz ve sosyal mesafe kurallarını gözetmeden taziyede buluşarak omuz omuza zikir çekti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs ülkemizde de etkili olmaya başladı. Mart ayından itibaren alınan olağanüstü kararlar ve tedbirler ile virüsün yayılma hızı kontrol altına alındı. Ancak gelen bu tür görüntüler yapılan tüm çalışmaları gölgeleyerek virüsün daha çok kişiye bulaşmasına sebep oluyor.

Kol Kola Zikir Çektiler

Urfa’da bir araya gelen ve taziyeye katılan onlarca kişi kol kola girip zikir çekti. Dip dibe ve maskesiz bir şekilde bir araya gelen insanların önümüzdeki günlerde akıbetinin ne olacağı merakla bekleniyor. Tüm yasakların çiğnenerek ayaklar altına alınmasından sonra emniyet güçlerinin yapacağı işlemlerde merakla bekleniyor.