Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da İlk Cuma Namazı Heyecanı

Şanlıurfa’da İlk Cuma Namazı Heyecanı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüsün tüm dünyaya kısa bir süre içerisinde yayılması sebebiyle birçok ülke çeşitli tedbirler uygulayarak bu süreci en az hasarla atlatmayı amaçladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkemizde de yaklaşık iki aydır camilerde namaz kılınması yasaklandı. Toplu halde ibadetlerin yasaklanmasından sonra bayram namazı da dahil olmak üzere tüm ibadetler uzun bir süredir yasaklanmıştı.

Koronavirüsün ülkemizdeki etkisi gün geçtikçe azalırken güzel haberlerde gelmeye başladı. Koronavirüs sebebiyle 2 aydan fazla bir süredir toplu ibadetler yapılamıyordu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada ise cami avlularında ibadet edilmesi koşuluyla toplu ibadetlerin açılacağı duyuruldu. İlk Cuma namazı ise bugün itibariyle toplu olarak kılınmaya başlandı.

Sosyal Mesafeye Dikkat Edildi

Cami avlularına şeritler çizilerek belli bir alana belli bir kişiden fazlasının girmesine engel olundu. Şanlıurfa’da ilk Cuma namazı heyecanı ise görülmeye değerdi. 74 gün sonra Cuma namazı kılan Şanlıurfalılar hep birlikte dua ederek bu kötü günlerin bir an evvel son bulması için dua etti.