Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da İlk! Camiler Boş Kaldı

Şanlıurfa’da İlk! Camiler Boş Kaldı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizde de etkisini göstermeye devam ediyor. Ramazan Bayramı önlemleri kapsamında tüm Türkiye’de dün itibariyle başlayan sokağa çıkma yasağı bayram boyunca devam edecek. Sokağa çıkma yasağı kapsamında Şanlıurfa’da camiler tarihinde ilk defa boş kaldı. İlk defa bayram namazının kılınmadığı Türkiye’de unutulmayacak görüntüler hafızalara kazındı.

Bayramda sokağa çıkma yasağının uygulanması sebebiyle camilerde boş kaldı. Bayram namazı tarihte ilk defa camilerde kılınmadı. Minarelerden namaz saatinde tekbir sesleri duyuldu. Her sene dolup taşan camilerin bomboş görüntüsü ise tüm Şanlıurfalıları üzdü. Bu sene bayram namazı tüm Türkiye’de kılınmazken camilerden sabah namazında minarelerden tekbir sesleri yükseldi.

Bayram Namazı Kılınmayacağı Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bayram namazının kılınmayacağı açıklanmıştı. Koronavirüs pandemisinin daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla bu kararın alındığı duyurulmuştu. Koronavirüs yasaklarının bayramdan sonra yavaş yavaş kaldırılacağı da ifade edildi. Bu kapsamda 1 Haziran’da pek çok yasağın son bulacağı da ayrıca yetkililer tarafından açıklandı.