Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da Bataklığa Düşen İnek Kurtarıldı

Şanlıurfa’da Bataklığa Düşen İnek Kurtarıldı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’da bugün sıra dışı bir olay yaşandı. Urfa’nın Haliliye ilçesinde bir inek küçük bir alandaki bataklığa düşerek sıkıştı. Saatler boyunca hareketsiz bir şekilde bataklıkta kurtarılmayı bekleyen ineğin yardımına itfaiye ekipleri yetişti. Aşırı sıcak havanında etkisiyle kendinden geçen inek ölmek üzereyken kurtarılmayı başardı.

Düştüğü bataklıktan kurtarılmak için çaresizce bekleyen ineğin yardımına Şanlıurfa itfaiyesi yetişti. Olay yerine gelen ekipler bataklığa düşen ineği kurtarmak için adeta seferber oldu. Yaklaşık yarım saat süren kurtarma operasyonunda en son inek bir traktöre bağlanarak bulunduğu noktadan kurtarıldı.

Sahibine Teslim Edildi

İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu düştüğü yerden kurtarılmayan inek, bir traktör yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı. Ahmet Yesevi Mahallesinde meydana gelen olayda vatandaşlar bataklığa saplanan ineği görünce durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri çalışmalara başladı.

Bulunduğu noktadan kurtarılan ineğe ot ve su verildi. Kısa sürede kendini toplayan inek daha sonra sahibine teslim edildi.