Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da Arefe Günü Sessizliği Duygulandırdı

Şanlıurfa’da Arefe Günü Sessizliği Duygulandırdı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’da arefe günü tüm sokak ve caddelerin boş kalması gören herkesin duygulanmasına sebep oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de 4 gün boyunca sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Yasak, bugün itibariyle başlamış olup 4. günün sonunda son bulacak. Bu kapsamda dışarı çıkmayan ve evlerinde oturan vatandaşlar hüzünlü bir arefe günü geçirdiklerini sosyal medya platformlarında açıkladı.

Koronavirüsün kısa süre içerisinde tüm dünyada yayılması sonucu 5 milyonun üzerinde kişiye bulaşmasına sebep oldu. Toplam 300 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesi ise tehlikenin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Market ve Kasaplar 16.00’a Kadar Açık

İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda herhangi bir mağduriyet oluşmaması için tüm Türkiye’de market, bakkal, kuruyemişçi ve kasapların saat 16.00’a kadar hizmet vermesi kararlaştırıldı. Vatandaşların 16.00’a kadar evlerine en yakın market ve kasaplara giderek ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine müsaade edildi. 16.00’dan sonra ise hiçbir şekilde sokağa çıkılmasına izin verilmeyecek. Emniyet güçleri devriyelerini sıklaştırarak gerekli tüm önlemleri aldı.