Son Dakika Haberler

Şanlıurfa’da 8 Bölge Daha Karantinaya Alındı

Şanlıurfa’da 8 Bölge Daha Karantinaya Alındı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Şanlıurfa’da 8 bölge daha karantinaya alındı. Koronavirüsün her geçen gün daha fazla kişiye yayılması sonucu ciddi tedbirlerde alınmaya devam ediyor. Urfa’da 8 kişinin daha koronavirüs testinin pozitif sonuçlanması sonucu bu kişilerin bulundukları binaların tamamı da tedbir amaçlı karantina altına alındı.

Karantina altına alınan binalara 14 gün boyunca giriş ve çıkış yapılamayacak. 7 bina ve 1 sokakta uygulanacak olan karantina uygulamasına çok sayıda polis katılarak bina ve sokaklara şerit çekti. Böylelikle hiç kimsenin bu yerlere giriş ve çıkış yapmasına engel olunmuş oldu. Viranşehir vaka artış sayısı bakımından en dikkat çeken ilçe olarak karşımıza çıkıyor.

10 Yerde Karantina Uygulaması Son Buldu

8 farklı yerin karantinaya alınmasının dışında daha önceden 10 yere uygulanan karantina süreci ise bugün itibariyle son buldu. Bugün itibariyle karantina altına alınan bölgeler ise Viranşehir, Eyyübiye, Birecik, Siverek ve Karaköprü oldu. Tüm bu ilçelerde ilgili bina ve sokaklara karantina uygulaması bugün itibariyle başlamış oldu.