Son Dakika Haberler

Sağlık Bakanlığı Urfa Kura Sonuçları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı Urfa Kura Sonuçları Açıklandı!
Okunma : Yorum Yap

Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak çeşitli pozisyonlarda 14 bin işçinin kura sonuçları açıklandı. Urfa için başvuru yapanlar kuraları çekildi Sonuçlar Açıklandı. Urfa’da 33 bin kişinin başvurduğu sonuçlar Urfa için bugün çekilirken kura sonuçları Sağlık bakanlığı İnternet sitesinde erişeme açıldı.

Şanlıurfa Kura Sonuçları Yayınlandı!

sağlık bakanlığı kura sonuçları

Sağlık Bakanlığının 737 bin kişinin başvuru yaptığı 14 bin kişilik işçi alımı ile ilgili kura çekildi. Kura ikiye bölündü. Bazı şehirler bugün bazı şehirler yarın çekilecek. Bugün kurası çekilen şehirler arasında Urfa’da yer aldı.

Kura çekilişi canlı olmayacak olup Sağlık bakanlığı internet sitesinden sorgulama yapılabilecektir. Sağlık bakanlığı https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet sitesini hizmete koydu. Bu site üzerinden sorgulama yaparak isminizin kurada çıkıp çıkmadığını sorgulayabilirsiniz.

İşkur üzerinden online olarak alınan başvurular yine online olarak sunulacak. Kura sonucunu sorgulamak için tıklayınız.

Kuralarda hem asil hemde yedik listeler açıklanacak. Sorgulama liste şeklinde T.C kimlik numarası üzerindne yapılacak.

Kura da İsmim Çıktı Ne Yapmalıyım?

Kura da ismi çıkanların Sağlık bakanlığı tarafından istenilen evraklar e-devlet üzerindne temin edilecek olup. Bakanlık tarafından nereye teslim edileceği açıklanacaktır. Urfa kura da ismi çıkanlar evraklarını hazırladıktan sonra belirtilen şubeye götürülmesi halinde işe giriş işlemleri yapılacaktır. Yedekler de kura sistemi ile çekilecek olup asil ve yedek listelerde açıklanacaktır.