Son Dakika Haberler

Menderes Atilla Ceylanpınar Belediye Başkanı Olabilir mi?

Menderes Atilla Ceylanpınar Belediye Başkanı Olabilir mi?
Okunma : Yorum Yap

Menderes Atilla Ceylanpınar Belediye Başkanı Olabilir mi – Bilindiği üzere Şanlıurfa Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak YSK tarafından mazbatası alındı. Yani belediye başkanlığından düşürüldü, Sosyal medyada yayınlanan belgeye göre belediye başkanlığından düşürülme ile ilgili şikayeti Av. Emir Atilla tarafından yapıldığı görülmektedir.

Peki asıl soru herkesin sorduğu sorulardan biri de Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla olabilir mi tekrardan. Bu yazımızda detaylı olarak inceleyeceğiz, Sosyal medyada kirli bilgileri hafızanızdan silmenize yardımcı olursak ne mutlu bize, Bilindiği gibi Belediye Başkanı görevden alındığında veya herhangi bir nedenle belediye başkanlığı düşürülmesi halinde yeni belediye başkanı için yeni bir seçim olası olmaz. Bunu  en sonra Şanlıurfa’da Büyükşehir ve Karaköprü belediyelerinde görmüştük. Celalettin Güvenç istifa edince büyükşehir belediye meclisi arasından Nihat Çiftçi Seçilmişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı olan Çiftçi Karaköprü Belediye Başkanlığı düşürülmüş meclis kendi üyeleri arasında yaptığı seçimde Metin Baydilli’yi Belediye başkanı seçmiştir. Yani yeni bir seçime gidilmeyecek, Yeni başkan mevcut meclis üyeleri arasından seçilecek olup, Atilla’nın meclis üyesi olmamasından dolayı belediye başkanı olmayacağını ifade etmek isteriz.