Son Dakika Haberler

Harran’da Denetimler Sürüyor

Harran’da Denetimler Sürüyor
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde zabıta ekiplerinin aralıksız denetimi sürüyor. Mart ayında ülkemize giriş yapan koronavirüs sebebiyle ülke genelinde olağanüstü önlemler alınmaya başlandı. Alınana tedbirler sayesinde salgından en az etkilenen ülkelerin başında Türkiye geliyor. Erken önlem ve gerekli tedbirlerin uygulanması hastalığın yayılmasını engelleyen en önemli faktör oldu.

Koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek amacıyla belediye ekipleri de aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle gıdaya yönelik faaliyette bulunan dükkanlarda denetimler çok daha sıkı bir şekilde yapılıyor. Kasap, fırın gibi dükkanlara yapılan denetimlerde sağlık ve hijyen koşulları büyük bir titizlikle inceleniyor. Siparişleri hazırlayan kişi ile para alışverişinde bulunan kişinin farklı olması yönünde uyarılar sürekli hatırlatılıyor.

Denetimler Arttırılarak Sürecek

Zabıta Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yapılan denetimlerin aynı hızda devam edileceği ve bundan sonrada denetimlerin sıklaştırılacağı açıklandı. Koronavirüs pandemisi yüzünden denetimlere daha çok ağırlık verdiklerini söyleyen zabıta ekipleri özellikle maskeli çalışılması ve para alışverişinde bulunan kişi ile hizmeti sağlayan kişilerin farklı olması yönünde kuralların olduğunu sık sık hatırlattıklarını dile getirdi.