Son Dakika Haberler

Haliliye’de İhtiyaç Sahibi Aile Yardım Bekliyor

Haliliye’de İhtiyaç Sahibi Aile Yardım Bekliyor
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yaşayan 7 kişilik aile, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım eli uzatılmasını bekliyor. Yavuz Selim Mahallesi’nde ikamet eden 1’i engelli ve 2’si rahatsız olmak üzere toplam 7 kişi rutubet kaplayan evde adeta yaşam mücadelesi veriyor. 7 senedir çok zor durumda olduklarını ifade eden aile yetkililerden ve hayırseverlerden yardım beklediklerini ifade etti.

Yalnızca 20 yaşındaki çocuğunun aldığı engelli maaşıyla geçimlerini sürdürdüklerini açıklayan aile, rutubetin önlenmesi için evlerinin onarılması istedi. Rutubetin kendilerini daha çok hasta ettiğini söyleyen aile bu sorunun bir an evvel giderilmesi gerektiğini dile getirdi.

7 Senedir Aynı Durumdalar

Ailenin babası İbrahim Karakurt, 7 senedir bu durumda olduklarını ve artık bu hayattan çok sıkıldığını açıklayarak hayırseverlerden yardım eli uzatılmasını istedi. İnanmayan kişilerin evlerine gelmesini de sözlerine ekleyen Karakurt, “Evimi gelip görsünler, bu rezilliği görsünler. Yalanım varsa eğer beni idam etsinler. Çok zor durumdayız.” açıklamasında bulundu. Karakurt, hiçbir yerden yardım alamadıklarını da sözlerine ekledi.