Son Dakika Haberler

Haliliye’de Doğalgaz Sızıntısı Paniğe Neden Oldu

Haliliye’de Doğalgaz Sızıntısı Paniğe Neden Oldu
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yaşanan doğalgaz sızıntısı tüm mahallelinin korku yaşamasına sebep oldu. Haliliye’de doğalgaz sızıntısı ihbarı sonrası bölgeye gelen ekipler gaz akışını anında keserek gerekli önlemleri aldı. Gaz akışı kesildikten sonra müdahale eden ekipler mevcut sızıntıyı gidererek tekrardan gaz akışını açtılar. Kısa sürede sızıntı giderildikten sonra mahalleli de derin bir nefes aldı.

Haliliye ilçesinin Hasan Hüseyin Cami çevresinde bulunan bir binada yaşanan gaz sızıntısı büyük paniğe neden oldu. Elde edilen bilgilere göre bir mahallede bulunan binanın önündeki doğalgaz borusundan sesler geldiğini duyan bir kadın borudan gazın sızdığını görünce durumu hemen itfaiye ve doğalgaz ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler ilk olarak çevre güvenliği aldı.

Olası Yangın İçin Tedbir Alındı

Olay yerine gelen çok sayıda itfaiye görevlisi ise olası bir patlama ve yangın durumuna karşı önlemlerini aldı. Polis ekipleri ise çevre güvenliğini sağlarken doğalgaz ekipleri de sızıntıyı ortadan kaldırmak için çalışmalara başladı. Sızıntıya kısa süre içerisinde müdahale edildi.