Son Dakika Haberler

Haliliye Normalleşme Çalışmalarına Başladı

Haliliye Normalleşme Çalışmalarına Başladı
Okunma : Yorum Yap

Yetkililer tarafından alınan karar gereği 1 Haziran’dan itibaren normalleşme süreci başlayacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan birçok yasak 1 Haziran tarihinde son bulacak. Piknik alanları, müzeler, plajlar, kafeler, restoranlar gibi sayısız işletme tekrar faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek. Bunun yanı sıra sokağa çıkma yasağı da son bulacak.

Haliliye Belediyesi ise 1 Haziran tarihinin yaklaşması itibariyle çalışmalarını hızlandırdı. Alınması gereken önlemleri almaya devam eden belediye, sosyal mesafe kuralına dikkat çekmek için bankları mesafeli bir şekilde yerleştiriyor. Ekiplerin ilçede bulunan parklarda farklı peyzaj çalışmalarına başladı. Daha önceden yan yana olan banklar yerlerinden sökülerek birbirlerine mesafeli bir şekilde konumlandırılıyor.

Yeşillendirme Çalışmaları Sürüyor

İlçe genelinde aynı zamanda yeşillendirme çalışmaları da tam gaz devam ediyor. Daha önceleri güvenlik amacıyla kaldırılan banklarda yerlerine takılmaya başlandı. Eski yerlerine takılan banklar birbirlerine mesafeli bir şekilde takılıyor. Böylelikle koronavirüse karşı alınması gereken en büyük önlem olan sosyal mesafe kuralı da uygulanmış oluyor.