Son Dakika Haberler

Haliliye İlçesinde Restoran ve Kafeler Hazır

Haliliye İlçesinde Restoran ve Kafeler Hazır
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmeye başlamasından itibaren olağanüstü tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda mart ayından itibaren birçok özel kuruluş kapanmak mecburiyetinde kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, 1 Haziran itibariyle restoran ve kafeler başta olmak üzere pek çok yerin açılacağını duyurmuştu.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde yer alan tüm restoran ve kafeler detaylı temizlik ve dezenfektan çalışmalarının ardından bugün itibariyle açıldı. Haliliye Belediyesi tarafından yapılan bu çalışmada ilçede yer alan tüm restoran ve kafeler detaylı bir şekilde dezenfekte edilerek halka açıldı. Restoran ve kafe işletmelerinde denetimlerde maskesiz kimsenin içeriye alınmayacağı ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Hayat Normale Dönüyor

Aylardır kapalı olan işletmelerin birçoğu bugün itibariyle tekrar iş başı yapmaya başladı. Bunun yanı sıra kamu çalışanlarının tümü de bugün iş başı yaptı. Vatandaşların hayata normale dönmesinden ötürü oldukça memnun olduğu dikkatlerden kaçmadı. Yetkililerin süreç boyunca işletmelere yapacağı denetimlerin aynı şekilde süreceği ifade edildi.