Son Dakika Haberler

Göbeklitepe Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Göbeklitepe Ziyaretçi Rekoru Kırdı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa başta olmak üzere tüm dünyanın büyük bir merakla takip ettiği sanal müze ziyaretçi rekoru kırdı. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde de yer alan Göbeklitepe Sanal Müzesi uzun zamandır ziyaretçilerin akınına uğruyor. Böylesine büyük bir katılım beklemediklerini ifade eden yetkililer son durumdan dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade etti.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan müze, koronavirüs sebebiyle uzun zaman önce ziyaretçi girişlerine kapatıldı. Aylardır alınan karar gereği kapalı kalan müze için yetkililer tarafından çalışma başlatıldı. Müzelerin kapalı olmasından dolayı alternatif çözüm arayan yetkililer, sanal müze uygulamasını devreye sokarak vatandaşların böylesine muhteşem müzeden mahrum kalmamalarını sağladı.

1 Milyon 673 Bin Kişi Ziyaret Etti

Koronavirüs sebebiyle kapatılan müzelerden biri olan Göbeklitepe Müzesi kısa zamanda ziyaretçi rekoru kırarak herkesi şaşırtmayı başardı. Güneydoğu Anadolu bölgesinde en çok ziyaret edilen müzelerin başında gelen Göbeklitepe, koronavirüs sebebiyle ziyaretçilere kapatıldıktan sonra rekor kırdı. Sanal müzeyi bu süreçte toplam 1 milyon 673 bin kişi ziyaret etti.