Son Dakika Haberler

Eyyübiye Osmanlı Sosyal Tesisi Kaderine mi Terk Edilecek?

Eyyübiye Osmanlı Sosyal Tesisi Kaderine mi Terk Edilecek?
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa Eyyübiye Belediyesi  tarafından yapılan bu yapı, Eyyübiye ilçesi Osmanlı mahallesinde yer alıyor. Eyyübiye Belediyesi eski başkanı Mehmet Ekinci tarafından, önce Gençlik Merkezi sonrasında seçime yakın bir tarihte hizmet binası olacağı açıklanmıştı.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Tesisi

Resimde belirtildiği gibi işin adı Osmanlı Mahallesi Sosyal Tesis Yapımı olarak başlanılmış bu şekilde devam edilmiş ama bitirilmemiş. Eyyübiye Belediyesi eski Başkanı Mehmet Ekinci seçime yakın bir tarihte Bu binanın Hizmet Binası olarak açılışını yapmıştı. Bu yapı sosyal medyada bugünlerde oldukça dinlendiriliyor. Bizde gidip binayı yerinde gördük.

Sosyal Tesisten Hizmet Binasına Çevrilmek İstenen Binaya Ne Kadar Harcandı?

Hizmet binası olarak açılışı yapıldı ama Mevki olarak hizmet binası olmayacak kadar uzak, halka çok zor, Biz arabayla zar zor bulabildik.  Ulaşım bir şekilde zor olsa da  halledilebilir ama binanın mimarı yapısı hizmet binası olmayacak şekilde dizayn edilmiş, Binanın sosyal tesisten Hizmet Binasına çevrilmesi için çok ama çok para harcanmış mevcut Başkan Mehmet Kuş Sosyal tesis ve hizmet binası için buraya ne kadar harcandığını kamuoyuna açıklaması lazım. Ve bu yerin bir an önce hizmete sokulması gerekiyor.

Urfa’nın En Güzel Manzarasına Sahip!

Hizmet binasına olmasa bile, ki Belediyenin artık böyle bir sorunu da yok. Çünkü kendi hizmet binasını faaliyete koydu. 6 Başlıkta Eyyübiye Belediyesinin Yeni Hizmet Binası başlıklı yazımızı okuyabilir,  Yine yeni hizmet binası için Ziraat Fakültesinden alınan 44 dönüme kamu kampüsü yapılacak.

Ama Osmanlı Mahallesinde yapılan bu sosyal tesis kaderine terk edilmemelidir. Bir an önce tesisin faaliyete geçirilmesi gerekiyor. Sosyal tesis olarak adlandırılan bu yer  Urfa’nın en güzel manzarasına sahip. Urfa ayaklarınızın altında yer alıyor. Adeta bir seyir tepesi…

Başkan Kuş Bu Tesise Ne Yapacak

Gerek sosyal medyada gerekse halk bu binanın kaderinin ne olacağını merak ediyor. ve Başkan Kuş‘a Soruyorlar Bu binayı ne yapacaksınız. Kaderine mi terk edip çürüyecek mi? Halkın hizmetine mi açılacak, ne yapılacak? Eyyübiye’de yaşayan vatandaşların bu bina için ne kadar harcandığını bilmek nasıl hakkıysa bu binanın kaderini de bilmeye hakkı vardır.

Sosyal medyada El Profesor kullanıcı adlı hesap Başkan Kuş’a

Sayın Başkan

@mehmetkusnet
@EyyubiyeBel

Emanetiniz Emanetimizdir, Belediye Gelir gider Tablosunu Paylaşıyorsunuz…Çok güzel Peki 1 Yıl Geçti, Bu Yapıların Durumu İle ilgili, Bir çalışma oldu mu ? Çürümeye terk edildiyse eğer Bu yapılarda #Emanet #MilliServet #neyinnesi

soruyu soruyor. Aynı soruyu bizde soruyoruz!