Son Dakika Haberler

Eyyübiye de bir mahalle Karantina Altına Alındı

Eyyübiye de bir mahalle Karantina Altına Alındı
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı kırsal mahalle olan Tuzluca mahallesi Koronavirüs şüphesiyle Karantina altına alındı.

Alınan bilgilere göre 10-25 gün önce İstanbul’da çalışan bir işçi memleketine döndü. İşçi Koronavirüs şüphesiyle test yapıldı ve testi pozitif çıktı. Tuzluca mahallesinde ayrıca 3 kişinin daha pozitif çıkması üzerine Eyyübiye Tuzluca mahallesi karantina altına alındı. Akşam saatlerinde mahalleden alınan bilgilere göre Vaka sayısının 18 olduğunu yönünde.

Güvenlik güçleri mahalleye giriş çıkışı yasaklarken sağlık çalışanları da mahalle sakinlerine test yapmaya başladı.

Eyyübiye ilçesi merkezde bulunan bir kaç ev daha öncesinden karantina altına alınmıştı. Ayrıca kırsal mahalle olan Kubacık Mahallesi de karantina altına alınmıştı.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle zaten vatandaşlar trafiğe çıkmadığından dolayı karantina işlemleri hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Sağlık bakanlığı tarafından günlük olarak güncellenen vakalar Urfa da ağırlık kazandı. Urfa da yapılan testler sonucunda gün be gün Vaka sayılarının arttığı görülmektedir. Vatandaşlarımız evlerinde kalarak bu salgın kontrol altına alınabilir. Sağlığınız için yakınlarınız sağlığı için evdeKal