Son Dakika Haberler

ERDOĞAN GİTSİN HERŞEY GÜZEL OLUR DİYENLER KİMLERDİR?

ERDOĞAN GİTSİN HERŞEY GÜZEL OLUR DİYENLER KİMLERDİR?
Okunma : Yorum Yap

ERDOĞAN GİTSİN HERŞEY GÜZEL OLUR DİYENLER KİMLERDİR?

Erdoğan gitsin, Türkiye daha iyi olacak” diyenler genellikle 1990’dan sonra doğduğu için Erdoğan iktidara geldiğinde 10-12 yaşında olup Erdoğan öncesi Türkiye’yi hatırlamayan ve Türkiye hep böyleydi zannederek, Erdoğan öncesini bilmeyenlerdir.

Bu bilgisizlik aymazlık ve nankörlükle Ekonomik kriz içindeyiz millet aç diye muhalefet yaptığını zannedenler, dolar yükselince doğal olarak yükselen petrol ve ithal mal fiyatlarını ekonomik kriz zannedenlerdir.

Ekonomik krizin de olduğunu bilmeyen bu muhaliflik oyuncuları, Erdoğan öncesinde devletin Bayburt kadar olan Lüksemburg’dan 750 milyon lira borç istediğini (dikkat edin 1 milyar değil, 750 milyon.) Lüksemburg’un ise borç değil adeta “başımızın gözümüzün sadakası olsun” diye hibe ediyoruz dediğini umursamayanlardır.

İMF’nin borç para vermesi için “şu kanunları şu şekilde değiştirin yoksa para yok” diyerek istediği kanunu değiştirdiğini, 200 bin kişiyi işten çıkarma şartı ile para verdiğini hatırlamayanlardır.

Depremzedeler için toplanan yardım paralarının memur maaşlarını ödemek için kullanıldığına ve depremzedelerin kış günü çadırlarda ölüme terkedildiğine şahit olmayanlardır.

Bu ülkede polislerin, maaş alamadıkları için beylik silahlarını namlusundan tutarak havaya kaldırıp İstanbul’da yürüyüşe geçtiğini, maaşlarımızı verin yoksa çalışmayız diye slogan atarak eylem yaptığını görmeyenlerdir.

Bankaların artık vatandaşa kredi vermediğini, esnafın tefecilerin eline düştüğünü, tefeciden 10 lira alan esnafın 1 ay sonrası için 15 lira ödediğini, ödeyemeyenlerin sokak ortasında kurşunlandığını ya da malına, mülküne, şirketine eşkiyalık yöntemi ile çöküldüğünü anımsamayanlardır.

Ülkeye balans ayarı yapıyoruz bahanesiyle 28 şubat postmodern darbesi gerçekleştirerek milletin cebinden 370 milyar dolar götürüldüğünü, bankaların teker teker hortumlandığını, hemen ardından doların bir gecede 600 liradan 1500 liraya çıktığını aklına getirmeyenlerdir.

Belediyelerin iflas ettiğini, emrinde çalışan personelin parasını veremediğini, temizlik işçilerinin maaş alamadıkları için Türkiye genelinde çöp toplamama eylemleri yaptığını ve sokakların ağzına kadar çöp dağları ile dolup taştığını, İstanbul’da çöp dağının patlaması sonucu 38 kişinin öldüğünü hatırlamak istemeyenlerdir.

Bunun gibi geçmişten onlarca, hatta yüzlerce örnek gösterebilirim ama yazıyı uzatmamak için bu kadarı bile yeter diye düşünüp yazıma burada son veriyorum.
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Ali Başak/Urfahaber tv.