Son Dakika Haberler

Corona Virüsü’ne Dikkatli Çözüm

Corona Virüsü’ne Dikkatli Çözüm
Okunma : Yorum Yap

Corona virüsü hakkında yayınlanan bilgiye göre;

Dünya Sağlık Örgütü UNİCEF’in, yayınladığı bildiriye göre Dünya’yı saran Corona virüsünden çok basit korunma yöntemleri olduğunun altını çizdi.

UNİCEF yaptığı bildiride tüm dünyanın neredeyse corona virüsü ile savaştığını fakat yanlış yöntemler uyguladığını açıkladı. Kolaylıkla korunabilirsiniz mesajı veren UNİCEF önemli bilgileri şöyle aktardı;

Corona Virüsü Tehlikesine Son!

400-500 mikrohücre çapına sahip olan virüs, genel virüslere göre boyutu epeyce büyük bir virüs diyebiliriz. herhangi bir maske kullanımı virüsün solunum yolu ile bulaşmasını engelleyebilir. Eczanelerden maske alırken kesinlikle 2 kat ve çok katlı maske taleplerinde bulunmayınız, standart her maske sizi koruyacaktır.

Virüs hava yoluyla değil yer ve dokunma yoluyla bulaşmaktadır. Hava ile bulaşma ihtimali oldukça düşüktür. Bu yüzden dokunduğumuz yerelere dikkat edelim.

Corona Virüsünde Metal Yüzeylere Dikkat!

Corona Virüsü metal yüzeylere bulaştığında 12 saat kadar yaşabilmektedir. Ellerinizi dışarıdan geldikten sonra kesinlikle sabun ve su ile iyice yıkamanız korunmanıza önlem olacaktır.

Virüsün kumaşlara bulaşması halinde 9 saat yaşabildiği yapılan testler sonucunda ortaya çıkarken, kumaşın 2 saat kadar güneşe maruz kalması virüsün ölümüne neden olmaktadır.

Virüs el ve tene bulaştığında 10 dakika kadar yaşabilmektedir. Bu yüzden cep boy alkol ve dezenfektan malzemeleri yanımızda taşımakta fayda var.

Virüs 26-27° C sıcaklığa temas etmesi halinde anında ölüyor bu yüzden sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Virüsten korunmak için sıcak su ve sıcak yiyecek içecek tüketmek, güneşte vakit geçirmek korunma yöntemi diyebiliriz.

Dondurulmuş yiyecek içeceklerden ve soğuk maddelerden uzak durulması gerekmektedir.

Ilık su ve tuzlu su ile gargara yapmak bademciklerdeyken virüsün ölmesine neden olur, akciğerlerinizi böylelikle korumuş olursunuz.

Gün içerisinde sıkça tekrarlanamanızı öneriyoruz.

UNICEF