Son Dakika Haberler

CEMAL ENGİNYURT’A 20 YIL SONRA ÇARPAN İLAHİ ADALET.

CEMAL ENGİNYURT’A 20 YIL SONRA ÇARPAN İLAHİ ADALET.
Okunma : Yorum Yap

CEMAL ENGİNYURT’A 20 YIL SONRA ÇARPAN İLAHİ ADALET.

2000 yılında DSP ile hükümet ortağı olan MHP, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Ahmet Necdet Sezer’i destekleme kararı alması üzerine, o dönem Devlet Bakanı olan ve Ülkücü hareketin önemli isimlerinden Sadi Somuncuoğlu, 1980 öncesi ve sonrası ülkücü camiaya yapmadıklarını bırakmayan solcuların adayı olup, kendisi de bir solcu olan Ahmet Necdet Sezer’i desteklemeyeceğini söyleyip Devlet Bahçeli’ye rağmen Cumhurbaşkanı adaylığını ilan edince, aha bu Cemal Enginyurt tarafından Meclis kapısı önünde tartaklanmış dövülmüştü.

Ülkücü hareketin en eski simalarından ve önemli isimlerinden biri olan Sadi Somuncuoğlu, ilerleyen yaşına bakılmadan “MHP’nim töresinde parti kararına muhaliflik yapılmaz” diyen Cemal Enginyurt tarafından tartaklanmıştı.

O günden beri hiç sevmediğim Cemal Enginyurt, bugün parti kararları ve politikasına aykırı hareket edip, parti söylemlerine aykırı sözler söylediği için MHP disiplin kurulu tarafından parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verildi.

Parti politikaları, parti kararları ve parti söylemlerine aykırı hareket edilmez diyerek Parti kararına uymadıpı için yaşlı başlı Sadi Somuncuoğlu’nu döven Cemal Enginyurt, aynı gerekçe ile Parti üyeliğinden çıkarıldı

Bunun üzerine twitter’dan tepkisini dile getiren ve displine gitmesine neden olan açıklamaların arkasında duran Enginyurt, “Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynanan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP, vazgeçilmez sevdamdır” diye tweet attı.

Ben onun bu twitine cevap verecek olsaydım, Somuncuoğlu’nun resmini paylaşıp, altına da İLAHİ ADALET SAYIN ENGİNYURT, İLAHİ ADALET diye yazardım.

İlahi adalatte zaman aşımı yoktur.
Kınadığınızla sınanırsınız.
Ona göre davranın.

Ali Başak/ Urfahaber tv