Son Dakika Haberler

Başkan KUŞ’tan Sosyal Medyada Urfa Furyası

Başkan KUŞ’tan Sosyal Medyada Urfa Furyası
Okunma : Yorum Yap

Eyyübiye Belediyesi Başkanı Mehmet Kuş twitter hesabından başlattığı Urfa Furyası kısa sürede büyüyerek trending Topic oldu. Yani Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri  oldu.

Urfa Fıstığı Twitterde Trend Oldu

Başkan Kuş Twitterde Korona virüsü nedeniyle vatandaşların evde kalmalarını teşvik etmek amacıyla sosyal medya üzerinden bir çekiliş düzenledi, Kuş, ”Evde kalanlarla eğlenceli oyuna devam ediyoruz. Raflardaki kitapları yerinde durduranlara çekilişle hem kitap hem de vücut direncini artırmak için URFA FISTIĞI hediye ediyoruz. Ekran görüntüsünü paylaşımın altına ekleyip URFA FISTIĞI yazmayı unutmayın.” ifadeleri twitterde büyük bir yankı buldu. Etkileşim ile URFA FISTIĞI twitterde en çok konuşulan 10 konu arasında yer aldı.

Urfa’nın ve Urfa Fıstığının tanıtılması ile ilgili yararlı olan bu çekiliş ile binlerce kişi fıstığının Antep fıstığı olmadığını öğrendi. Hatta bir çok sosyal medya kullanıcısı olayı şaşkınlıkla karşıladı.

 

Urfa’nın Tanıtımı İçin Önemli Bir Gelişme

Mehmet kuş tweet

Yıllardır Urfa kamuoyu Fıstık bizim ama Antep pazarlıyor, ismi Antep Fıstığı diye geçiyor cümlesini çok duymuşsunuzdur. Başkan Kuş tarafından yapılan basit bir kampanya, Bu kampanya ile Korona virüse ilgi çekmek, Vatandaşların önlemlerini alarak evde kalmalarını sağlamak için yapılan çok basit bir çekiliş.

Çekiliş öyle bir yankı uyandırdı ki bir kaç saat içerisinde binlerce tweet atıldı. Hatta Başkan Kuş’a verilen cevap sayısı 4100 oldu. bu sayı URFA FISTIĞI ile atılan tweet sayısı oldukça fazla olduğu görünüyor.

Bir kaç kullanıcının tweetleri şu şekildedir.

@aeneskirmizi
Bunu anlayabilmeniz için illa corona mı olması lazımdı. URFA FISTIĞI
URFA FISTIĞI çok şükür kadri kıymeti anlaşıldı güzel urfanın fıstığının şimdi Antepliler düşünsün
@avhaliloncel
#URFAFISTIĞI Kampanya kapsamında Urfa fıstığının tanıtımına ciddi anlamda katkı sunuldu. Esasında Antep fıstığı derler ama gerçekten fıstığın lezzetlisi Urfa fıstığıdır.
Antep Fıstığı olarak bilinen fıstık türü en çok Şanlıurfa sınırları içerisinde yetiştirilir. Bu nedenle bu fıstığa URFA FISTIĞI da denmektedir. #URFAFISTIĞI

Çekilişle Kazananlara Fıstıklar ve Kitaplar Dağıtılmaya Başlandı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş tarafından Korona virüse dikkat çekmek, vatandaşların evde kalmasını sağlamak amacıyla başlattığı kitap ve urfa fıstığı çekiliş sonuçları bugün yine Başkan Kuş tarafından sonuçlandığı ve ilgili kişilere ulaşılarak hediyelerin gönderilmeye başlandığı belirtildi.

Başkan Kuş attığı tweet ile ”Dünkü yarışmamızı tamamladık. Seçilen şanslı kişilere mesajla ulaştık. Hem kitap hem de Urfa Fıstığı seti kısa zamanda kendilerine ulaşacak. Devam etmek kaydıyla bu aksam ara veriyoruz. Kitap okuma zamanı…” ifadelerine yer verdi.

Twitter’de Urfa diye arattığınızda artık karşınıza Mehmet Kuş‘un bu tweeti arama sonuçlarında en üstte çıkmaktadır.

Ayrıca Urfa Fıstığının Twitterde TT (Trending Topic) olduktan sonra bir çok haber sitesine haber oldu.