Son Dakika Haberler

Akçakale’de İftar Yemeği Dağıtıldı

Akçakale’de İftar Yemeği Dağıtıldı
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs salgını sebebiyle iptal olan iftar çadırları ve toplu buluşmalar sebebiyle pek çok ihtiyacı olan ailede zor durumda kaldı. Bu durumun farkına varan yetkililer ise duruma derhal müdahale ederek evlere iftar yemekleri dağıtıldı. Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya yaptığı açıklamada, vatandaşlara sıcak yemek dağıtmaya devam edeceklerini ve Ramazan boyunca bu desteğin süreceğini belirtti.

Belediye ekipleri ihtiyaç sahibi olan ailelerle ilgili bir çalışma başlattı. Yapılan bu çalışmada ihtiyaç sahibi olan bin aile tespit edildi. Tespit edilen ailelere ise her iftarda sıcak yemek ulaştırılmaya başlandı. İhtiyaç sahibi olan aileler arasında Suriye’den gelen vatandaşlarda yer alıyor. Yapılan bu yardımların kesintisiz bir şekilde devam edeceği ifade edildi.

Nedva Derneği İşbirliğiyle Dağıtım Yapılıyor

Suudi Arabistan merkezli faaliyetlerini yürüten Nedva derneği desteği ile bu yardımların gerçekleştiği bilgisi verildi. Öte yandan Zem Zem Derneğinin de ciddi katkıları olduğu ifade edildi. Kısa zaman içerisinde daha fazla kişiye sıcak yemek verileceği de ayrıca dile getirildi.