Son Dakika Haberler

Akçakale’de Çıkan Yangın Bir Evi Kül Etti

Akçakale’de Çıkan Yangın Bir Evi Kül Etti
Okunma : Yorum Yap

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bir evde elektrik kontağından çıkan yangın evi kullanılamaz hale getirdi. Yaşanan olay Akçakale’nin Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı öğrenilen yangına ilk etapta çıkan küçük kıvılcımlar neden oldu. Kısa süre içerisinde büyüyen yangın daha sonra kontrol edilemez bir hal aldı.

Elektrik kontağından çıkan yangına müdahale eden ev halkı yangının kısa sürede büyümesinden dolayı yetersiz kaldı. Mahalle sakinleri yangının büyüdüğünü gördükleri an hiç zaman kaybetmeden itfaiye ekiplerini aradı. Kısa süre içerisinde olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Polisler çevre güvenliği alırken itfaiye ekipleri ise çıkan yangına hızla müdahale etmeye başladı.

Kimsenin Burnu Dahi Kanamadı

Çıkan yangın esnasında evde bulunan aile yangın daha fazla büyümeden evi terk etti. Şans eseri olayda kimse yaralanmadı. Çıkan yangından dolayı ev kullanılamaz hale geldi. Yangın Akçakale itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Olayla ilgili polisler soruşturma başlattı.