Son Dakika Haberler

Akçakale Ziraat Odası da Elektrik Borcu İçin Yargıya Gidecek!

Akçakale Ziraat Odası da Elektrik Borcu İçin Yargıya Gidecek!
Okunma : Yorum Yap

Akçakale Ziraat Odası da Elektrik Borcu İçin Yargıya Gidecek! – Akçakale Ziraat odası başkanı Mehmet Ayhan, danıştayın çiftçilerin elektrik dağıtım şirketine olan borçlarının tarımsal destekleme primlerinden kesilmesini sağlayan bakanlar kurulu kararının danıştay tarafından iptal edildiği haberi ulaşır ulaşmaz Ziraat bankasını aradığını ve Ziraat bankasının destekleme primleri üzerinden blokeleri kaldırmadığını öğrendiğini söyledi.

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi ziraat odası başkanı Süleyman İskenderoğlu ve eşi Hava İskenderoğlu’nun çiftçilerin elektrik dağıtım şirketine olan borçlarının tarımsal destekleme primlerinden kesilmesini sağlayan bakanlar kurulu kararını dava etmesi ve danıştayın davayı haklı bularak kararı iptal etmesinin ardından, blokelerin derhal kaldırılmış olması gerektiğini aktaran Ayhan, “Sabahtan beri danıştay kararını sahiplenen ve girişimlerimiz sayesinde oldu diyen milletvekillerimiz, danıştay kararına rağmen blokelerin kaldırılmadığını bilmiyorlar mı?
Hukuki bir sürecin sonucunu kendilerine mal etmek yerine, şimdi üzerlerine düşen görevi yapsınlar ve yargı kararını dinlemeyenler hakkında gerekenleri yapsınlar diye konuştu.

Yargı kararına rağmen, çiftçilere ziraat yapabilmeleri ve ürün yetiştirmek için devletin kendilerine verdiği tarımsal desteğin elektrik dağıtım şirketine olan borçlar karşılığında bloke edilmesinin kabul edilemez olduğunu sözlerine ekleyen Ayhan, bu konuyu da kendilerinin yargıya taşıyacaklarını ve bu konunun takipçileri olacaklarını dile getirdi.