Son Dakika Haberler

Ahmet Eyüpoğlu Destek İstedi

Ahmet Eyüpoğlu Destek İstedi
Okunma : Yorum Yap

Dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız bir şekilde gün boyunca devam eden sağanak yağış ve dolu sebebiyle Şanlıurfa çiftçileri büyük maddi hasarlarla karşı karşıya kaldı. Özellikle etkisini arttıran dolu sebebiyle sayısız fıstık ağacı zarar gördü. Mağdur olduklarını dile getiren çiftçilere destek ise Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu tarafından geldi.

Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, dolu nedeniyle pek çok fıstık ağacının zarar gördüğünü dile getirerek hükümetten destek istedi. Yaşanan felaketin AFAD kapsamına alınması gerektiğini de belirten Eyüpoğlu, çiftçilerin çok ciddi zarara uğradığını da sözlerine ekledi. Özellikle Bozova tarafında etkili olan dolu yağışı adeta kırılmadık tek bir ağaç bırakmadı.

AFAD Kapsamında Değerlendirilsin

Ahmet Eyüpoğlu, fıstık ağaçlarının yanı sıra birçok meyve ağacının da bu dolu sebebiyle büyük hasara uğradığını belirtti. Çiftçiler ise bu felaketten sonra AFAD kapsamında değerlendirilmeye alınmayı talep etti. Eyüpoğlu’da bu talebi hükümet yetkililerine iletti. Devlet yetkililerinden yardım beklediklerini ifade eden Eyüpoğlu, insanların zor durumda olduklarını yineledi.